Oferta dla firm

Program współpracy w ramach międzynarodowej wymiany praktyk

Głównym celem działalności IAESTE jest umożliwienie studentom uczelni technicznych z całego świata odbycia płatnych praktyk zagranicznych o profilu odpowiadającym ich kierunkowi studiów. Praktyki w Polsce odbywają się najczęściej w okresie wakacyjnym i trwają od 8 do 52 tygodni.

Firma decydująca się na przyjęcie zagranicznego praktykanta sama określa program, czas i długość praktyk, zależnie od swoich potrzeb i możliwości. Ponadto sama definiuje profil kandydata, m.in. kierunek i rok studiów, wymaganą znajomość języków obcych oraz posiadane umiejętności.

Pobyt zagranicznego studenta przynosi obustronne korzyści dla firmy jak i organizacji:
+ Praktyka stwarza możliwość zapoznania się z innym punktem widzenia, metodami produkcji i rozwiązywaniem podobnych zagadnień w innych częściach świata
+ Szansa nawiązania nowych kontaktów zarówno dla dużych jak i rozwijających się firm
+ Pracownicy firmy mogą doskonalić swoje umiejętności językowe poprzez kontakt z praktykantem
+ Pracownicy firmy mają możliwość nawiązania kontaktu z osobami reprezentującymi różne kultury i kraje
+ W czasie letnim praktykant może wykonywać obowiązki pracowników będących na urlopie
+ Wszelkie formalności dotyczące praktyki są sporządzone przez odpowiedni Komitet Lokalny IAESTE

Warto podkreślić, że IAESTE troszczy się o formalności związane z przyjęciem obcokrajowca. Organizujemy również zakwaterowanie i opiekę pozamerytoryczną nad praktykantem.

Pragnąc zapewnić profesjonalizm oraz wysoką jakość współpracy, niezbędne jest w związku z tym zaangażowanie drugiej strony, dlatego pracodawca powinien zagwarantować program praktyki oraz opiekę merytoryczną w pracy w języku obcym określonym w ofercie. W celu umożliwienia praktykantowi pokrycia kosztów zakwaterowania i utrzymania, minimalny ekwiwalent pieniężny wynosi 1500 zł brutto. Wszelkie inicjatywy pracodawcy wybiegające poza zakres jego obowiązków są mile widziane i chętnie przyłączymy się do ich realizacji.

Wszelkie pytania oraz sugestie prosimy kierować na nasz adres e-mailowy. Członkowie naszego Stowarzyszenia wyjaśnią Państwu wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić.